Pstrykać każdy może ......
 
   To wlaśnie czynię - pstrykam, a nie fotografuję. Owszem, zdarza się, że "pochylę się" nad kompozycją obrazu. Zastanowię się nad tym, czy wykonać takie czy inne ujęcie. Czasami nawet, zastanowię się nad parametrami naświetlania, czy użyciem stosownej głębi ostrości. Tyle, że "czasami" oznacza u mnie raczej "prawie wcale" niż "prawie zawsze", stąd często wypalone niebo, czy smoliste cienie........
   Pstrykam dla uwiecznienia danej chwili. Są to bardziej pamiątkowe fotki, niż fotografie gór i tak też proszę traktować tych kilkadziesiąt zdjęć opublikowanych w serwisie.
   Zdjęcia są posegregowane zgodnie z rozdziałami "przewodnika", ale nie są chronologiczną ilustracją konkretnych wycieczek. Bardziej zależało mi na zaprezentowaniu klimatu, określonego typu bieszczadzkiej turystyki pieszej (połoniny, lasy i stokówki, łaki), niż na wypromowaniu konkretnej trasy. Nie zmienia to faktu, że każde publikowane zdjęcie można byłoby powiązać z określoną wycieczką danego rozdziału przewodnika.
   Nieco inne podejście zastosowałem w przypadku" atrakcji regionu". W tym przypadku nie chodziło wyłącznie o "klimat", ale także o konkretne obieky znajdujace się na określonej trasie przewodnika. Stąd przypisane etykiety (nazwy) do poszczegónych zdjęć oraz ich chronologia zgodna z planem wycieczek: 19, 20, 18.
   Poza zdjęciami związanymi z rozdziałmi/trasami przewodnikia opublikowałem dodatkowo trzy krótkie serie w stylu rzut oka na:
* GPS Maniaka,
* bieszczadzkie brody,
* skansen w Sanoku.

--------------
LR marzec 2010